Estetik ve Kozmetik Dermatoloji Derneği estetik ve kozmetik dermatoloji alanını geliştirmek, bu konuda bilimsel çalışmalar yapmak, halk sağlığını koruyucu ve halkı bilinçlendirici faaliyetlerde bulunmak, bu alanla daha spesifik olarak ilgilenen dermatologların haklarını korumak, mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik faaliyetler yürütmek amaçlarıyla 09.09.2019 tarihinde İstanbul'da kurulmuştur.

Dermatoloji Uzmanı (Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı) tıp fakültesi mezuniyetinin ardından Tıpta Uzmanlık Sınavıyla girilen, üniversite ve eğitim-araştırma hastanelerinde 4 yıllık ek eğitimle kazanılan bir tıpta uzmanlık ünvanıdır. Üniversite sonrası 4 yıllık uzmanlık eğitimiyle her türlü deri hastalıklarının tanı ve tedavisi, deri hastalıklarında koruyucu hekimlik uygulamaları, deriye her türlü enjeksiyon ve tıbbi uygulamalarla ameliyatsız estetik uygulamaları yapma bilgi ve becerisi kazanılır.

Estetik ve kozmetik dermatoloji sağlıklı deriyi daha parlak, daha canlı, daha genç gösterme anlamına gelen "deri rejuvenasyonu" uygulamalarıyla ilgilenir. Bu uygulamalar dolgu, botulinum toksini, saç, deri mezoterapisi, lazer uygulamaları, iple cilt germe, selülit ve bölgesel incelme tedavileri gibi pek çok yöntemi kapsar.

Oldukça hızlı ilerleyen, her geçen gün yeni yöntemlerin, yeni cihazların geliştirildiği estetik alanı, günümüz dünyasında giderek daha çok ilgi uyandırmaktadır. Bu noktada günümüz dünyasında internet ve sosyal medyadaki bilgi kirliliği de göz önünde alındığında bu konuda bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerinin doğrudan bu alanda yetkin uygulayıcılar tarafından yapılması daha da önem kazanmaktadır. Bu noktada derneğimiz tüm paydaşlarıyla sıkı bir iş birliği içinde estetik ve kozmetik uygulamaların gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Estetik ve Kozmetik Dermatoloji Derneği estetik ve kozmetik dermatoloji alanını geliştirmek, bu konuda bilimsel çalışmalar yapmak, halk sağlığını koruyucu ve halkı bilinçlendirici faaliyetlerde bulunmak, bu alanla daha spesifik olarak ilgilenen dermatologların haklarını korumak, mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik faaliyetler yürütmek amaçlarıyla 09.09.2019 tarihinde İstanbul'da kurulmuştur... [devamı]

SOSYAL MEDYA

Meşrutiyet Mahallesi, Rumeli Caddesi, Matbaacı Osmanbey Sokak Bekiroğlu İş Merkezi No:36 Kat:6 Daire:604 Şişli-İstanbul

+90 530 913 93 39